BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takfotogenlampa 9805357
*
nr 980 5357
Takfotogenlampa
Majolika
Kondition: nagg
Utrop:
1.500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2015
kl 18:59:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 08:25:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:44
-
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Takfotogenlampa
Kondition: nagg
nr 980 5357
Takfotogenlampa
Majolika
Kondition: nagg
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 08:25:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:44 -
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



